Barion Pixel

ÁSZF

Általános Szerződési Feltételek – ÁSZF – www.mypsindex.com

Preambulum:
Üdvözöljük a mypsindex.com webapp oldalán!
Köszönjük, hogy igénybe veszi szolgáltatásunkat/szolgáltatásainkat és, hogy vásárlása során bennünket tisztel meg bizalmával!
Jelen webapp ÁSZF a hatályos jogszabályok figyelembe vételével készült.
Ha a jelen Általános Szerződési Feltételekkel, a webapp használatával, az egyes szolgáltatásokkal, a vásárlás menetével kapcsolatban kérdése merült fel, vagy amennyiben egyedi igényét szeretné velünk megbeszélni, úgy kérjük, vegye fel munkatársunkkal a kapcsolatot a megadott elérhetőségeken!


Fogalmak:
Index: digitális üzleti minősítés mögött lévő egyedi minősítő rendszer
Business Credit Score Index: digitális üzleti minősítés  
Felek: szolgáltatást biztosító és a szolgáltatás igénybe vevő együttesen
Szolgáltaát fogalma: valamely szükséglet kielégítésére létrejött igény
Felhasználó: az a személy aki az oldalon megtalálható szolgáltatás igénybe veszi 
Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy
Fogyasztói szerződés: olyan szerződés, melynek egyik alanya fogyasztónak minősül
Funkcionalitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy a céljának megfelelő funkciókat betöltse
Honlap: a jelen weboldal, amely a szerződés megkötésére szolgál
Szerződés: Eladó és Vevő között a Honlap és elektronikus levelezés igénybevételével létrejövő adásvételi szerződés
Vonatkozó jogszabályok                                                           
 
A Szerződésre a magyar jog előírásai az irányadóak, és különösen az alábbi jogszabályok vonatkoznak:
1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről
2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről
2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről
45/2014. (II.26.) kormányrendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól    
1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról
AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról
AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet)
A fogyasztó és vállalkozás közötti, az áruk adásvételére, valamint a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól szóló 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet
 
Az ÁSZF hatálya és elfogadása

A közöttünk létrejövő szerződés tartalmát – a vonatkozó kötelező érvényű jogszabályok rendelkezései mellett – a jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) határozzák meg. Ennek megfelelően tartalmazza a jelen ÁSZF az Önt és bennünket illető jogokat és kötelezettségeket, a szerződés létrejöttének feltételeit, a teljesítési határidőket, a szállítási és fizetési feltételeket, a felelősségi szabályokat, valamint az elállási jog gyakorlásának feltételeit.
A Honlap használatához szükséges azon technikai tájékoztatást, melyet jelen ÁSZF nem tartalmaz, a Honlapon elérhető egyéb tájékoztatások nyújtják.
Ön a megrendelése véglegesítése előtt köteles megismerni a jelen ÁSZF rendelkezéseit. 
A szerződés nyelve és formája
A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződések nyelve a magyar nyelv.
A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződések nem minősülnek írásba foglalt szerződéseknek, azokat az Eladó nem iktatja.

A webappon igénybe vehető szolgáltatások leírása

Digitális üzleti minősítések
Elsődleges szolgáltatás: ( Business Credit Score Index ) értékesítése, továbbiakban üzleti minősítés. Az Indexek iparág független, olyan üzleti minősítések, melyek egy adott cég ( előfizető / felhasználó ) annak érdekében használ, hogy saját tevékenységét partnerei által minősíttetni tudja.. A mypsindex.com oldalán, a szolgáltatási igény benyújtása után a felhasználó legjobb üzleti partnereivel elkészíttetheti önálló üzleti minősítéseit.
Ezt felhasználó letöltheti, átlinkelheti, kinyomtathatja vagy tovább küldheti harmadik fél részére e-mailben.A kért és kapott üzleti minősítések kizárólag a felhasználó tulajdonát képezik és azok használati céljáról kizárólag a felhasználó cég dönt, saját belátása szerint,
Az elkészített és kifizetett Index-el felhasználó szabadon rendelkezik. Index jogosulatlan felhasználásáért a www.mypsindex.com-ot üzemeltető társaságot felelősség nem terheli,
Másodlagos szolgáltatás: a regisztrált cégek Point to Point Üzleti Szolgáltatásra jogosultak.

Egyet nem értés elve:
Amennyiben felhasználó nem ért egyet a webappon található bármelyik szolgáltatási vagy felhasználási ponttal úgy kérjük, hogy ne vegye igénybe az oldal használatát!

Figyelem:
A mypsindex.com oldalán igénybe vehető szolgáltatások sem hívatott kiküszöbölni az emberi tényezőket tekintettel arra, hogy a szabad akarat elve és a körülmények elve minden esetben fenn áll!
Az Indexek igénybe vétele saját, egyéni döntés alapján nyugszik.
 
Árak:

Az árak forintban értendők, tartalmazzák a 27%-os áfát.  Nem zárható ki annak a lehetősége, hogy üzletpolitikai okból az Eladó az árakat módosítsa. Az árak módosítása nem terjed ki a már megkötött szerződésekre. Amennyiben Eladó az árat hibásan tüntette fel, és megrendelés érkezett a szolgáltatásra, de szerződést még nem kötöttek a felek, úgy az ÁSZF „Eljárás hibás ár” pontja alapján jár el az Eladó.
Eljárás hibás ár esetén
Nyilvánvalóan hibásan feltüntetett árnak minősül:
0 Ft-os ár,
kedvezménnyel csökkentett, de a kedvezményt tévesen feltüntető ár (pl.: 1000 Ft-os Áru esetén a 20 %-os kedvezmény feltüntetése mellett 500 Ft-ért kínált Áru).
Hibás ár feltüntetése esetén Eladó felajánlja az Áru valós áron történő megvásárlásának lehetőségét, mely információ birtokában a Vásárló eldöntheti, hogy megrendeli valós áron az Árut vagy minden hátrányos jogkövetkezmény nélkül lemondja a megrendelést.
Szolgáltatás igénybevételének alapfeltételei:
 
 

- felhasználó, jogilag betöltötte az adott országra vonatkozó nagykorúsági jogszabályi feltételeket ( Magyarország 18.-életévet betöltött cselekvőképes személy )
- teljesíti a regisztrációt - elfogadja az Ászf-et, és az Adatvédelmi Szabályzatot
- igaz, és önmagára érvényes adatokat szolgáltat
- nem esik olyan ország szabályozási rendje alá, amely a jelenlegi Nemzetközi Egyezményekkel ellentétes, vagy az Amerikai Egyesült Államok szövetségi embargó szabályozása alá esik
- Nincs egyetlen ország listázott körözési, vagy eltiltási szabályozása alatt

MyPSIndex.com elutasíthat, letilthat, bezárhat és törölhet fiókot a felhasználó előzetes értesítése nélkül, bármikor, amennyiben a mypsindex.com oldala a fentieket relevánsnak véli az adott felhasználóra.

Felhasználói fiók zárása: Felhasználó és www.mypsindex.com is megszűntethet fiókot bármikor. Felhasználó nem köteles erről a www.mypsindex .com oldalát értesíteni. Illetve a www.mypsindex.com sem köteles a felhasználót, a fiókja törléséről értesíteni. Ha felhasználói fiók 24 hónapja nem került használatra, oldalunk törli azt.

Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek


Impresszum: a szolgáltató adatai
Név: Dawn Tech Application Kft
Székhely: 1073 Budapest, Erzsébet Kft 40-42 I.e./4
Levelezési cím: 1073 Budapest, Erzsébet Krt 40-42 I.e./4
Nyilvántartásba vevő hatóság: Budapest Fővárosi Törvényszék
Cégjegyzék szám: 01-09-423179
Adószám: 32419902-2-42
Európai Egyedi Azonosító:HUOCCSZ-01-09-423179

Tárhelyszolgáltató adatai:
Creon Heroes Zrt
5561 Békésszentandrás Dr Dunay A. út 1



A felhasználó a szolgáltatásokkal vagy a szolgáltató tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő
Internet cím: www.mypsindex.com
E-mail: hello@mypsindex.com
A felhasználó szóban vagy írásban közölheti a vállalkozással a panaszát, amely a vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek a szolgáltatás felhasználók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozik.
A szóbeli panaszt a vállalkozás köteles azonnal megvizsgálni, és szükség szerint orvosolni. Ha a felhasználó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a felhasználónak átadni. Telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a felhasználónak legkésőbb 30 napon belül - az írásbeli panaszra adott válaszra vonatkozó előírásoknak megfelelően - az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni. Egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozóan az alábbiak szerint köteles eljárni. Az írásbeli panaszt a vállalkozás - ha az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusa eltérően nem rendelkezik - a beérkezését követően harminc napon belül köteles írásban érdemben megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt. Ennél rövidebb határidőt jogszabály, hosszabb határidőt törvény állapíthat meg. A panaszt elutasító álláspontját a vállalkozás indokolni köteles. A telefonon vagy elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panaszt a vállalkozás köteles egyedi azonosítószámmal ellátni.



A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az alábbiakat:
a felhasználó neve, lakcíme,
a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja,
a felhasználó panaszának részletes leírása, a felhasználó által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke,
a vállalkozás nyilatkozata a felhasználó panaszával kapcsolatos álláspontjáról, amennyiben a panasz azonnali kivizsgálása lehetséges,
a jegyzőkönyvet felvevő személy és - telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz kivételével - a felhasználó aláírása,
a jegyzőkönyv felvételének helye, ideje,
telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a panasz egyedi azonosítószáma.
A vállalkozás a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát három évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni.
A panasz elutasítása esetén a vállalkozás köteles a felhasználót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával - annak jellege szerint - mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve a felhasználó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a vállalkozás a felasználói jogvita rendezése érdekében igénybe veszi-e a békéltető testületi eljárást. Amennyiben a szolgáltató és a felhasználó között esetlegesen fennálló felhasználói jogvita a tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a fogyasztó számára:

Fogyasztóvédelmi eljárás:
Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál lehetséges. Amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatalok látják el, ezek listája itt található: http://www.kormanyhivatal.hu/
Bírósági eljárás:
Az ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
Békéltető Testületi Eljárás:
Tájékoztatjuk, hogy Ön velünk szemben fogyasztói panasszal élhet. Amennyiben az Ön fogyasztói panaszát elutasítjuk, úgy Ön jogosult az Ön lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testülethez is fordulni: a békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését. Az eljárásra - a fogyasztó erre irányuló kérelme alapján - az illetékes testület helyett a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes.
A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli.
Ennek keretében fennáll a vállalkozásoknak a békéltető testület felhívására történő válaszirat megküldési kötelezettsége, továbbá kötelezettségként kerül rögzítésre a békéltető testület előtti megjelenési kötelezettség („meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételének biztosítása”).
Amennyiben a vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.
A fenti együttműködési kötelezettség megszegése esetén a fogyasztóvédelmi hatóság rendelkezik hatáskörrel, amely alapján a jogszabályváltozás következtében a vállalkozások jogsértő magatartása esetén kötelező bírságkiszabás alkalmazandó, bírságtól való eltekintésre nincs lehetőség. A fogyasztóvédelemről szóló törvény mellett módosításra került a kis- és középvállalkozásokról szóló törvény vonatkozó rendelkezése is, így a kis- és középvállalkozások esetén sem mellőzhető majd a bírság kiszabása.
A bírság mértéke kis- és középvállalkozások esetén 15 ezer forinttól 500 ezer forintig terjedhet, míg a számviteli törvény hatálya alá tartozó, 100 millió forintot meghaladó éves nettó árbevétellel rendelkező, nem kis- és középvállalkozás esetén 15 ezer forinttól, a vállalkozás éves nettó árbevételének 5%-áig, de legfeljebb 500 millió forintig terjedhet. A kötelező bírság bevezetésével a jogalkotó a békéltető testületekkel való együttműködés nyomatékosítását, illetve a vállalkozásoknak a békéltető testületi eljárásban való aktív részvételének biztosítását célozza.
A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.
A békéltető testület eljárása a fogyasztó kérelmére indul. A kérelmet a békéltető testület elnökéhez kell írásban benyújtani: az írásbeliség követelményének levél, távirat, távgépíró vagy telefax útján, továbbá bármely egyéb olyan eszközzel is eleget lehet tenni, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását, és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését. A kérelemnek tartalmaznia kell
a felhasználó nevét, lakóhelyét vagy tartózkodási helyét,
a felhasználói jogvitával érintett vállalkozás nevét, székhelyét vagy érintett telephelyét,
ha a felhasználó az illetékességet az illetékes békéltető testület helyett kérelmezett testület megjelölését,
a felhasználó álláspontjának rövid leírását, az azt alátámasztó tényeket és azok bizonyítékait,
a felhasználó nyilatkozatát arról, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelte a vitás ügy rendezését
a felhasználó nyilatkozatát arra nézve, hogy az ügyben más békéltető testület eljárását nem kezdeményezte, közvetítői eljárás nem indult, keresetlevél beadására, illetve fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem előterjesztésére nem került sor,
a testület döntésére irányuló indítványt,
a felhasználó aláírását.
A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a felhasználó bizonyítékként hivatkozik, így különösen a vállalkozás írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a fogyasztó rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az előírt egyeztetés megkísérléséről.
Ha a felhasználó meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást.
A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: http://www.bekeltetes.hu
A területileg illetékes Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el:
https://bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek
Szerzői Jogok:

A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1) bekezdése értelmében a webapp szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a webappon található grafikai és szoftveres megoldások, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a webapp, vagy annak bármely része módosítható. A webapprol és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a  webappra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet. A jogtulajdonos: Dawn Tech Application Korlátolt Felelősségű Társaság.

Részleges Érvénytelenség és Magatartás Kódex
Ha az ÁSZF valamely pontja jogilag hiányos vagy hatálytalan, attól még a szerződés további pontjai érvényben maradnak és a hatálytalan vagy hibás rész helyett a vonatkozó jogszabályok rendelkezései alkalmazandóak.
Az Eladónak nincs a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódexe.

Fizetés és Árak

Az árak forintban értendők, tartalmazzák a 27%-os áfát.  Nem zárható ki annak a lehetősége, hogy üzletpolitikai okból az Eladó az árakat módosítsa. Az árak módosítása nem terjed ki a már megkötött szerződésekre. Fizetés teljesítése Magyarország területén utalással érvényes. Szolgáltatás teljesítése kizárólag a fizetés beérkezése után valósul meg a szolgáltatást igénybe vevő részére. 

Fizetési partnerünk

Raiffeisen Bank Zrt.
Budapest 1133, Váci Út 116-118
06 80 488 588

Szolgáltatás igénybevételének teljesítése

Szolgáltató felhasználó részére a kért szolgáltatást, a kérelem beérkezése után, a hatályos szolgáltatási szerződés aláírását követően kezdi nyújtani kizárólag az abban meghatározottak szerint. A szerződésben nem szabályozott kérdésekben a Magyarországon hatályos törvények és jogszabályi keretek irányadóak.